Pogodno – generalny remont supersamu PSS Społem

W supersamie „Pogodno” należącym nieprzerwanie od 43 lat do sieci PSS Społem, zostały zakończone prace mające na celu przebudowę jak i rozbudowę obiektu.

Pogodno - Supersam PSS Społem przed remontem
Pogodno – Supersam PSS Społem przed remontem

Generalny remont w sklepie przy ul. Reymonta w Szczecinie trwał od końca kwietnia. O tym jak obiekt wygląda wewnątrz, mieszkańcy Pogodna będą mogli przekonać się już 4 września. Ostatni wielki remont supersam „Pogodno” przeszedł na przełomie lat 80tych i 90tych, o czym świadczyła szara, wyblakła elewacja, kojarząca się z czasami socjalizmu. Została ona zastąpiona nowymi barwami, nawiązującymi do loga sieci PSS Społem. Pomarańczowo-zielone logo jest dobrze znane klientom w całym kraju. Z dawnego sklepu pozostała tylko stalowa konstrukcja nośna. Na rozbudowanej z 800 m2 do 1150 m2 powierzchni sklepu wymieniono podłogę, meble i urządzenia chłodnicze. Część powierzchni użytkowej supersamu zajmie drogeria Rossmann. Jak zapowiada zarząd szczecińskiego Społemu, w supersamie „Pogodno” będzie bogatszy asortyment zarówno spożywczy spożywczy jak i przemysłowy.

 

Pogodno - Supersam PSS Społem po remoncie
Pogodno – Supersam PSS Społem po remoncie

Do przykładów można zaliczyć stoisko z warzywami i owocami, które będzie miało bogatszy asortyment jak dotychczas. W dziale z wędlinami i mięsem będzie można kupić świeżą rybę prosto z lodu, pochodzącą od dostawców z województwa Zachodniopomorkiego. Część pieczywa będzie wypiekana na miejscu. Wzbogaci się także asortyment artykułów gospodarstwa domowego m.in. o garnki, zastawy i naczynia.

Historia szczecińskiego PSS Społem ma swój początek 31 października 1945. Z połączenia dwóch Spółdzielni Spożywców „Robotnika” i „Osadnika”, powstał jeden sklep, który otworzono przy ul. Pocztowej. Działający do dzisiaj „Robotnik” jest najstarszym sklepem sieci PSS Społem w Szczecinie. Warto wspomnieć, że w latach socjalizmu Spółdzielnia posiadała prawie 500 sklepów w Szczecinie i okolicach i zatrudniała ponad 6 tys. osób. W latach 90tych wraz ze zmieniającą się gospodarką i wzrostem silnej konkurencji liczba sklepów jak i zatrudnianych osób zaczęła spadać. Mimo to szczecińskie Społem przetrwało wszystkie zmiany i nadal zajmuję wysoką pozycję na handlowej mapie. Dzisiaj sieć liczy kilkadziesiąt sklepów w Szczecinie, do najsłynniejszych w mieście można zaliczyć sklepy Syriusz, Orion, Merkury, Hermes czy Jowisz.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *